Poistenie majetku

Rodinný dom a jeho vybavenie predstavuje pre väčšinu občanov ich najväčší majetok a pri jeho značnom poškodení alebo úplnej strate by si opravu či náhradu nemohli z bežných úspor dovoliť. Preto je poistenie majetku naozaj tým základným poistením každej rodiny.

Ceny aj malých domov dnes dosahujú miliónové sumy a v prípade väčšej škody bude pre väčšinu občanov veľmi ťažké financovať opravu z vlastných úspor alebo z úveru. Najlepším riešením je preto kvalitné poistenie. Za niekoľko EUR denne môžete mať pokoj a istotu, že neprídete o strechu nad hlavou.

Vybavenie domácnosti by sme si teda mali poistiť nielen v rodinnom dome alebo vo vlastnom či družstevnom byte, ale aj keď bývame v prenájme. Majiteľ bytu totiž nemôže poisťovať naše veci. Poisťovne dnes ponúkajú celý rad kvalitných poistení domácnosti s množstvom pripoistení. Pripoistiť je možné aj cenné veci ako starožitnosti, zbierky alebo obrazy a iné umelecké predmety.

S pojmami chata alebo chalupa a poistenie si väčšina z nás spája aj slovo „vykradnutie“. Najčastejším dôvodom dojednania poistenia chaty a chalupy býva zvyčajne obava z vykradnutia rekreačnej stavby v čase našej neprítomnosti.

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.